Вопрос № 00290

Оё ба фарзанд гузоштани номи Бинёмин дуруст аст?

Вопрос:

Оё ба фарзанд гузоштани номи Бинёмин дуруст аст?

Саволдиҳанда:Мирзо


 

Ответ:

Гузоштани номи Бинёмин боке надорад, зеро Паёмбари Худо (с) фармуданд: “Беҳтарин номҳо номҳое ҳастанд, ки ифодакунандаи бандагии Худо бошанд”. Гузоштани номҳои паёмбарон ва паёмбарзодагон ҳам аз манфиат холӣ нест.


 

2016-02-04
4326
Задать вопрос

Рубрики

Время намаза в Душанбе

25.06.2026

Подробнее
Фаджр03:25
Зухр12:40
Аср18:00
Магриб20:05
Иша21:35